Kina: Izbo šest učenika i ženu

Izvor: B92, 22.Maj.2013, 12:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kina: Izbo šest učenika i ženu

Peking -- Jedan mentalni bolesnik nožem je u Kini izbo šest učenika osnovne škole i jednu ženu, što je bio najnoviji u seriji napada na školsku decu.

Sve žrtve su u stabilnom stanju, a osumnjičeni je uhapšen, saopštila je predstavnica regionalne vlade iz grada Maominga u južnoj provinciji Guangdong.

Bolesnik je napao decu kada su se vraćala iz škole u utorak po podne u jednom selu u blizini Maominga, preneo je AP.

Policija je 10 sati posle napada uhapsila >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << napadača i zaplenila veliki nož, sataru, korišćenu u napadu. Napadač je identifikovan kao 32-godišnji Liao, mentalni bolesnik.

U Kini je u poslednjih par godina počinjeno nekoliko napada na školsku decu, a mnoge od njih izvršili su mentalni bolesnici, navodi AP.

U najgorem napadu te vrste, muškarac je u decembru prošle godine povredio 23 školska deteta u centralnoj provinciji Henan.

Takvi napadi počinjeni su skoro uvek kuhinjskim noževima jer je skoro svim fizičkim licima u Kini zabranjeno posedovanje vatrenog oružja.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Kina: Mentalni bolesnik izbo 6 dece

Izvor: B92, 22.Maj.2013

Peking -- Jedan mentalni bolesnik izbo je nožem šest učenika osnovne škole i jednu ženu, što je najnoviji u seriji napada na školsku decu, saopštile su lokalne vlasti...Sve žrtve su u stabilnom stanju, a osumnjičeni je uhapšen, saopštila je predstavnica regionalne vlade iz grada Maominga...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.