Kijevske snage 64 puta napale teritoriju DNR

Izvor: Vostok.rs, 16.Avg.2017, 14:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kijevske snage 64 puta napale teritoriju DNR

Prema saopštenju Ministarstva odbrane DNR kijevske snage su za protekla 24 sata 64 puta napale teritoriju DNR. Pod vatrom kijevskih snaga našlo se 17 naseljenih mesta Republike.Tokom napada poginula su dva vojnika DNR.



Sinoć oko 21:00 kijevske snage su otvorile vatru na naselja Lenjinskoe, Kominternovo, Zaičenko, Sahanka i Oktobar na jugu DNR.

Narodna milicija LNR saopštila je da su kijevske snage tokom prethodnog dana osam puta napale pozicije Narodne milicije u području naselja Donjecki,  Golubovskoe,Želobok, Kalinovo, Kalinovka i Logvinovo. Tokom napada oštećena je kuća, pomoćni objekat, dve garaže i gasovod, a u naselju Donjecki ranjen je jedan civil.



Tokom prethodne noći ukrajinske snage su otvarale vatru na Petrovski rejon Donjecka, Spartak, Jasinovatu i naselja na jugu DNR. Tom prilikom ranjena je žena 1946. godište a oštećeno je 14 stambenih objekata.

Čitajte više na Ukrajina i Novorusija iz minuta u minut
Vostok, srb.news-front.info

Nastavak na Vostok.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.