Kenija: Lopovi upali u kuću Obamine babe

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 11.Sep.2008, 18:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kenija: Lopovi upali u kuću Obamine babe

NAJROBI - Grupa lopova upala je juče u kuću babe američkog predsedničkog kandidata Baraka Obame koja živi u jednom selu u Keniji, javili su lokalni mediji.

"To su ljudi koji misle da mi Obama šalje puno novca", kazala je Sara Obama, 85-godišnja baba po ocu demakratskog senatora Ilinojsa.

Premda je starica izjavila da joj ništa nije ukradeno, policija je obišla njen skromni dom u selu Kogelo i izvršila uviđaj.

Mediji navode da su lopovi >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << pokušali da uz pomoć merdevina sa krova kuće skinu solarni panel. Ušli su i u kuću, ali nisu našli ništa vredno. Policija je obećala da će povećati broj patrola i pozvala lokalne vlasti da oforme posebnu jedinicu koja će čuvati porodicu Obama.

Obama je rođen na Havajima od majke belkinje Amerikanke i od oca Kenijca. Za mnoge Kenijce on je otelotvorenje uspeha. Jedno nedavno istraživanje je pokazalo da 89 odsto Kenijaca navija za njegovu pobedu na novembarskim izborima u SAD.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.