Karamarko: Saveznici odustali pod pritiskom Srbije

Izvor: Press, 22.Jul.2015, 09:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Karamarko: Saveznici odustali pod pritiskom Srbije

Lider HDZ, najuticajnije opozicione stranke u Hrvatskoj, Tomislav Karamarko izjavio je da su saveznici Hrvatske iz Domovinskog rata odustali od prisustva na paradi u Zagrebu, 4. avgusta, jer su popustili pod pritiskom Srbije, javila je Hina.
    "A gde je tu Hrvatska", zapitao je sinoć Karamarko ocenivši da je takav rasplet "debakl vlade i diplomatije". Karamarko je na partijskom skupu u Velikoj Gorici, >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << govoreći o obeležavanju vojno-policijske akcije Oluja u kojoj je 250.000 Srba proterano, a više hiljada ubijeno i nestalo,  rekao da je parada izmišljena da bi se ugušilo narodno veselje, veselje branitelja i mladih. Inače, Hrvatska Dan pobede obeležiti 4. i 5. Avgusta, paradom u Zagrebu i manifestacijom u Kninu.
Hvatskoj preti "grčki scenario"
     Hrvatskoj preti "grčki scenario" ukoliko je i dalje budu vodili lažni levičari i lažne socijaldemokrate, smatra Karamarko. Karamarko je u Velikoj Gorici rekao da je trenutna situacija u najmlađoj, 28. članici Evropske unije, "sve samo ne dobra". "Hrvatska država se u režiji lažne socijaldemokratije, lažne levice nalazi pred ulaskom u "grčki scenarij". Oni na vlasti se tako ponašaju, a njihove grčke kolege postali su im uzor i to oni koji su puno pričali, a na kraju su pristali na sve uslove EU", rekao je Karamarko, prenela je Hina.Karamarko je ocenio da je politika aktuelne vlade "socijaldemokratija kabinetske levice" koja, kako kaže, ne živi i ne razume probleme hrvatskog naroda. Ponovio je da je nakon Domovinskog rata i stvaranja hrvatske države pod vođstvom HDZ-a, sada pred HDZ-om druga odgovornost i drugi Domovinski rat, jer je HDZ, naglasio je, jedina stranka koja svojom snagom i energijom može Hrvatsku da izvuče iz problema.

Nastavak na Press...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Press. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Press. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.