Izvor: Glas javnosti, 22.Apr.2010, 17:36 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Kaćušama" na jug Izraela
JERUSALIM - Dve rakete tipa "kaćuša" pogodile su danas luku Ejlat na krajnjem jugu Izraela, javili su izraelski mediji, navodeći da su projektili lansirani iz Jordana ili sa poluostrva Sinaj u Egiptu. U napadu nije bilo žrtava.
Jedna od raketa pala je u Crveno more kod luke Ejlat, a druga je eksplodirala blizu jordanskog grada Akabe, pored Ejlata, navela je televizijska stanica "10", pozivajući se na izraelsku službu bezbednosti. Susedne luke Akaba i Ejlat nalaze se na severnom kraju >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << Akabskog zaliva, istočnog rukavaca Crvenog mora širokog samo nekoliko kilometara, sa čije jedne strane je Sinaj, a sa druge Saudijska Arabija.
Akaba i Ejlat, jedini izlazi Jordana i Izraela na Crveno more, imaju prećutni, "džentlmenski dogovor" o nenapadanju od 1970-ih, pre potpisivanja mirovnog sporazuma 1994. godine. Izraelski javni i vojni radio takođe su javili da su ispaljene dve rakete iz Egipta ili iz Jordana. Portparoli izraelske policije i vojske nisu želeli da komentarišu ove navode. Egipatski zvaničnici su rekli da nikakva raketa nije ispaljena sa Sinaja na Izrael.
U Amanu je ministar informisanja Nabil Šarif rekao da se dogodila eksplozija u jednoj hladnjači u predgrađu Akabe, a da nema informacije da su bilo kakve rakete ispaljene na Izrael.











