Izvor: Kurir, 21.Feb.2011, 18:07 (ažurirano 02.Apr.2020.)
KROKODIL UBIO DEČAKA U AUSTRALIJI
DARVIN - Krokodil je napao i ubio u subotu četrnaestogodišnjeg dečaka koji se kupao u potoku u jednoj aboridžinskoj zajednici u oblasti Autbek.
Policija, rendžeri i lokalno stanovništvo proveli su dan pretražujući oblast za bilo kakvim tragom od dečaka, koji je stradao juče dok se sa braćom igrao u potoku u Milingimbiju, istočno od Darvina, u australijskoj državi Severna Teritorija, prenosi agencija AP.
Predstavnica lokalne policije Helen Bram izjavila je da je >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << "zajednica duboko potresena i u šoku zbog ovog događaja" i da su saslušani mladi Aboridžini koji su očevici napada, kako bi se dobilo što više informacija o ovom tragičnom incidentu.
Slatkovodni i morski krokodili su bili gotovo istrebljeni u Australiji, ali je njihov broj u tropskom delu zemlje ponovo porastao nakon zabrane njihovog lova 1971.
Procenjuje se da u Severnoj Teritoriji danas ima više od 80.000 morskih krokodila koji mogu da narastu i do sedam metara dužine i koji češće napadaju ljude od manjih, slatkovodnih reptila kojih takođe ima u ovoj oblasti.










