Južna Osetija: Kada topovi utihnu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 10.Avg.2008, 10:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Južna Osetija: Kada topovi utihnu

MOSKVA/CHINVALI - Utihnula je artiljerijska vatra u Chinvaliju, saopštile su vlasti Južne Osetije, nepriznate republike otcepljene od Gruzije, u kojoj sukobi sa gruzijskim snagama ulaze u treći dan.

U sinoćnjem saopštenju je navedeno da je sprečen tenkovski napad i da je na južnoj periferiji grada uništeno 12 gruzijskih tenkova i oboren jedan avion.

Rokski tunel u funkciji

U međuvremenu, Ministarstvo odbrane Rusije, čija se 58. armija, 76. >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << vazdušno-desantna divizija i specijalne vojne snage od petka nalaze u Južnoj Osetiji, demantovalo je izveštaje gruzijskih medija o eksploziji u Rokskom tunelu, koji povezuje Severnu Osetiju, autonomnu republiku u sastavu Rusije, sa Južnom Osetijom.

Jedinice ruske armije pouzdano kontrolišu teritorije oko tunela, saopštilo je Ministarstvo. Kroz taj tunel prevoze se i ranjenici iz Južne Osetije.

Dobrovoljci - ako zatreba

Predsednik te nepriznate republike Eduard Kakojti je sinoć preko ruskog televizijskog kanala "Vesti 24" pozvao sve koji dobrovoljno hoće da dođu i bore se u Južnoj Osetiji da sačekaju i da dolaze organizovano.

Zahvaljujući se svima koji su podržali osetinski narod, Kakojti je rekao da vojska Južne Osetije ima snage da se odupre agresiji Gruzije i da su tamo "sjajni momci iz ruskih oružanih snaga".

"Još nije vreme, a ako zatreba - dolazite organizovano", poručio je predsednik Južne Osetije potencijalnim dobrovoljcima.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.