Izvor: S media, 12.Jun.2009, 20:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Japanci švercovali obveznice
Italijanska finansijska policija uhapsila na granici sa Švajcarskom dva Japanca koji su nosili američke obveznice u vrednosti od 134 milijarde dolara (oko 100 ilijardi evra).
Japanci stari oko 50 godina bili su u vozu koji je iz Švajcarske išao u Italiju, kada su prekontrolisani u Kjasu, na švajcarskoj teritoriji.
Oni su rekli da nemaju ništa da prijave za carinjenje, ali je detaljnom kontrolom u duplom dnu kofera pronadjeno 249 obveznica Američke federalne rezerve, >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << svake u vrednosti od 500 miliona dolara, kao i 10 "obveznica Kenedi" nominalne vrednosti od po milijardu dolara, saopštila je italijanska finansijska policija.
Kako se navodi, u toku je provera autentičnosti obveznica.












