Izraelska devojčica ubijena na Zapadnoj obali

Izvor: Radio 021, 10.Nov.2014, 20:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Izraelska devojčica ubijena na Zapadnoj obali

Jedna 14-godišnja izraelska devojčica ubijena je danas nožem na Zapadnoj obali, nekoliko sati nakon što je u Tel Avivu u jednom napadu, takođe nožem, izraelski vojnik zadobio teške povrede.

Još dve osobe su napadnute nožem na autobuskoj stanici kraj jevrejskog naselja Alon Švut. One su lakše ranjene, a na napadača je pucao čuvar naselja i navodno je ranjen, ali za sada nije jasno u kakvom je stanju.

Palestinac, osumnjičen za prethodni napad je uhapšen i >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << ispostavilo se da je iz Nablusa na Zapadnoj obali, a u Izraelu je bio nelegalno.

Sve se to događa u vreme pojačane napetosti između Izraelaca i Palestinaca. Tokom vikenda izraelski Arapi su bacili kamenice na policajce u arapskim gradovima na severu Izraela, nakon što su u subotu policajci ubili mladog Arapina, za koga tvrde da ih je napao nožem. Kasnije je, međutim, objavljen video snimak na kome se vidi da se Arapin udaljavao od policajaca kada mu je pucano u leđa.

Izraelski premijer Benjamin Netanijahu zapretio je pre najnovijeg incidenta da će oštro odgovoriti na nasilje Arapa.

Nastavak na Radio 021...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.