Izvor: N1 televizija, 09.Avg.2017, 21:36 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Iz Save izvađena avionska bomba iz Drugog svetskog rata
Avionska bomba teška 250 kilograma uklonjena je iz Save blizu mosta između Slavonskog i Bosanskog Broda, jednog od najprometnijih graničnih prelaza između BiH i Hrvatske, potvrdilo je ministarstvo sigurnosti BiH.
Bomba je u Savi završila tokom Drugog svetskog rata i bila je na dubini od oko tri metra na teritoriji BiH.
Vađenje su obavili ronioci češke policije koji imaju veliko iskustvo u sličnim akcijama.
Saobraćaj na mostu je tokom operacije bio prekinut.
Bomba sa više od stotinu kilograma eksploziva prebačena je na sigurnu lokaciju u BiH gde je uništena, kažu u ministarstvu.
Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta N1 televizija. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta N1 televizija. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.








