Izvor: Glas javnosti, 24.Feb.2010, 07:41 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Italija udarila na mrežu pranja novca
RIM - Italijanske vlasti su izdale nalog za hapšenje biznismena Silvija Skalje (Silvio Scaglia), senatora Nikoloa di Đirolama (Nicolo di Girolamo) iz stranke premijera Silvija Berluskonija (Berlusconi) i još 54 osobe zbog organizovanog pranja novca.
Antimafijaški tužilac Pijero Graso (Piero Grasso) rekao je juče da se za osumnjičenima traga u Italiji, Britaniji, Švajcarskoj, Panami i drugim zemljama i da im se na teret stavlja pronevera i pranje novca u iznosu od najmanje nekoliko >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << desetina miliona evra.
Graso je dodao da vlasti tragaju i za Silvijom Skaljom, osnivačem provajdera širokopojasnih internet veza "Fastveb Spa" (FastVweb SpA), koji je kupio "Sviskom AG". Nije poznato gde se Skalja nalazi.
Traga se, takođe, za senatorom Nikolom di Đirolamom, članom Berluskonijeve Partije slobode, koji predstavlja italijansku dijasporu.
U Italiji hapšenja zbog pranja novca
Izvor: NaDlanu.com, 23.Feb.2010, 16:59
RIM, 23. februara 2010. (Beta-AP) - Italijanske vlasti su izdale nalog za hapšenje biznismena Silvia Skalju, senatora Nikoloa di Đirolama iz stranke premijera Silvija Berluskonija i još 54 osobe zbog organizovanog pranja novca. ..









