Istraga o postupanju policije u Čikagu

Izvor: VOA, 07.Dec.2015, 21:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Istraga o postupanju policije u Čikagu

Federalna istraga obuhvata politiku upotrebe sile policijskih snaga, uključujući rasne, etničke i druge nejednakosti.

Američki državni tužilac Loreta Linč saopštila je da je pokrenuta federalna istraga o postupanju policije u Čikagu zbog mogućeg prekoračenja ovlaštenja i kršenja gradjanskih prava, dve nedelje pošto je objavljen video snimak na kojem beli policajac sa 16 hitaca ubija jednog mladog crnca u tom američkom gradu.

Istraga, osim ubistva Lejkana >> Pročitaj celu vest na sajtu VOA << Mekdonalda, obuhvata politiku upotrebe sile policijskih snaga, uključujući rasne, etničke i druge nejednakosti, kao i sistem odgovornosti.

Američki predsednik Barak Obama naveo je krajem novembra na svom profilu na društvenoj mreži Fejsbuk da je "kao i mnogi Amerikanci, duboko šokiran i ogorčen snimkom koji pokazuje kako je ubijen mladi 17-godišnji Lejkan Mekdonald".

Policajac Džejson Van Dajk (37) u novembru je osuđen za ubistvo s predumišljajem 2014. godine.

Nastavak na VOA...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta VOA. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta VOA. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.