Izvor: Studio B, 02.Jan.2016, 11:39 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Islamska država ponovo napada Ramadi
Borci ekstremističke Islamske države napali su iračku vojnu bazu u blizini Ramadija, samo nekoliko dana nakon što su taj grad osvojile vladine snage.
Portparol vojske je saopštio da su u napadu učestvovali bombaši samoubice, preneo je Bi-Bi-Si (BBC).
Iračka vojska je uzvratila na napad uz podršku vazdušnih udara koalicije predvođene SAD.
Irak je u nedelju objavio da je Ramadi oslobođen. Borci Islamske države su taj grad držali pod kontrolom od >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << maja prošle godine.
Ramadi je glavni grad provincije u plodnoj dolini Eufrata, na samo dva sata vožnje zapadno od Bagdada.
Posle Ramadija, iračka vojska planira da krene u preuzimanje severnog grada Mosula, najnaseljenijeg centra pod kontrolom Islamske države u Iraku i Siriji.
Time bi se praktično uništila struktura Islamske države u Iraku i džihadistima bi se oduzeo važan izvor finansiranja.










