Izvor: N1 televizija, 01.Sep.2018, 17:09 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Iran planira da ojača balističke kapacitete
Iran planira da ojača svoje balističke kapacitete i razvoj krstarećih raketa kao i da nabavi borbene avione i podmornice nove generacije, javila je u subotu novinska agencija IRNA pozivajući se na izjavu visokog činovnika ministarstva odbrane.
Iran tvrdi da njegov raketni program ima odbrambenu svrhu i da se o njemu ne može pregovarati kao što to traže Sjedinjene Države i evropske zemlje. Teheran kaže da njegovi planovi za razvoj raketa nisu povezani s nuklearnim sporazumom >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << iz 2015.
"Jačanje balističkih kapaciteta i razvoja krstarećih raketa, kao i nabavka nove generacije borbenih aviona, brodova i podmornica su među novim planovima ovog ministarstva", kazao je Mohamad Ahadi, zamenik ministra odbrane za međunarodne poslove, prenosi IRNA.
Ahadi je rekao u svom govoru pred stranim vojnim predstavnicima da međunarodne sankcije nisu uspele da zaustave razvoj iranske industrije oružja.
"Mi imamo potrebnu infrastrukturu i moramo da obavimo istraživanja i pokrenemo razvoj kao i istovremeno da poboljšamo i modernizujemo odbrambenu industriju oslanjajući se na vrlo visoke naučne kapacitete i desetine hiljada onih koji imaju diplome u tehničkim područjima i inženjerstvu", kazao je on.
Iran planira jačanje raketnih kapaciteta
Izvor: Blic, 01.Sep.2018
- Iran planira da pojača svoje kapacitete balističkih i krstarećih raketa, te da nabavi novu generaciju borbenih aviona i podmornica - izjavio je danas zamenik iranskog ministra odbrane za međunarodna pitanja Mohamed Ahadi.












