Izvor: Vostok.rs, 16.Avg.2010, 17:42 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Iran nastavlja da gradi nuklearne objekte
16.08.2010. -
Iran započinje izgradnju nove fabrike za obogaćivanje uranijuma početkom sledeće godine, izjavio je šef Organizacije za atomsku energetiku Islamske republike Ali Akbar Salehi. To će biti već treće slično preduzeće na iranskoj teritoriji. Ukupno Teheran namerava da izgradi 10 nuklearnih objekata. U junu SB UN usvojio je nove sankcije protiv Irana. One između ostalog predviđaju monitoring novčanih tokova iranskih banaka u cilju presecanja podrške nuklearnom programu zemlje.
Izvor: Glas Rusije
,
Predloži prijateljima
Komentari (0) Dodaj komentar
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.










