Iran dobio pet novih aviona dan uoči sankcija SAD

Izvor: N1 televizija, 05.Avg.2018, 14:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Iran dobio pet novih aviona dan uoči sankcija SAD

Iran je kupio pet novih putničkih aviona, dan uoči ponovnog uvođenja sankcija SAD, javila je iranska državna agencija IRNA.

Pet aviona ATR72-600 stiglo je na međunarodni aerodrom u Teheranu.

Iranska avio kompanija primila je ukupno 13 od 20 aviona naručenih od francusko-italijanskog proizvođača u aprilu 2017. godine. Sankcije Iranu suspendovane su u sklopu nuklearnog sporazuma iz 2015. godinu.

Sporazum sa svetskim silama trebalo je da omogući Iranu >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << da zameni staru komercijalnu flotu.

Odluka američkog predsednika Donalda Trampa iz maja da se SAD povuku iz sporazuma prekinula je sprovođenje ugovora koje je Teheran sklopio sa kompanijama Erbas i Boing.

Ponovno uvođenje američkih sankcija Iranu odvijaće se u dve etape. Prva je planirana za sutra, druga će početi u novembru.

Nastavak na N1 televizija...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta N1 televizija. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta N1 televizija. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.