ISLAMISTI HAKOVALI NJUZVIK: Ja sam ISIS!

Izvor: Kurir, 10.Feb.2015, 19:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

ISLAMISTI HAKOVALI NJUZVIK: Ja sam ISIS!

VAŠINGTON - Tviter nalog američkog magazina "Njuzvik" našao se na meti hakera, koji su objavili sliku ekstremiste prekrivene glave sa natpisom "Je suis IS".

Natpis je dvostruka aluzija na ekstremstičku grupu ID i francuski nedeljnik "Šarli Ebdo", naveo je Rojters. Na nalogu "Njuzvika" takođe se pojavila i poruka hakerske grupe "Sajberkalifat" upućena SAD, kao odgovor na vojne akcije te države u muslimanskom svetu.

"Dok SAD i njeni sateliti ubijaju našu braću u Siriji, >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Iraku i Avganistanu, mi uništavamo vaš nacionalni sajberbezbednosni sistem iznutra", stoji u poruci.

Ista grupa preuzela je odgovornost za nedavni upad na Tviter nalog Centralne komande SAD, podsetila je britanska agencija.

Nastavak na Kurir...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.