Izvor: B92, 11.Okt.2006, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Francuska: 12 žrtava sudara vozova

Cuftgen -- Najmanje 12 osoba poginulo u sudaru vozova, danas oko podneva, na severoistoku Francuske.

Poginuli su devet putnika, dvojica mašinovođa i jedan radnik železnice. Jedan predstavnik kriznog štaba železnice je dodao da je 21 osoba povređena. Putnički voz koji je iz Luksemburga pre ulaska u zemlju preusmeren na susedni kolosek, jer su na prvom u toku bili radovi, udario je u teretni voz koji se po istom koloseku kretao punom brzinom u suprotnom smeru.

Vozovi >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << su se sudarili kod mesta Cuftgen, kod granice s Luksemburgom, a policija saopštava da se poslednji vagoni putničke kompozicije nalaze na luksemburškoj teritoriji. Strahuje se da u smrskanim vagonima još ima preživelih i povređenih, pa policija za sada ne dozvoljava pristup novinarima.

Premijer Francuske Dominik de Vilpen odmah je došao na mesto nesreće, kao i dva ministra iz Luksemburga.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.