Izvor: Vesti-online.com, 22.Dec.2011, 11:26 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Finci zaustavili šverc 69 raketa
Vlasti Finskih su saopštile da su zaplenile 160 tona eksploziva i 69 raketa zemlja-vazduh tipa "patriot", nađenih na teretnom brodu pod britanskom zastavom na putu za Šangaj u Kini.
Brod "Tor Liberti" (Thor Liberty) je isplovio iz nemačke luke Emden 13. decembra, a dva dana uplovio u Kotku, na jugu Finske, da utovari teret sidrenih lanaca, saopštila je carina. Istražni organi ne znaju poreklo raketa tipa "patriot" nađenih na brodu, niti ko je trebalo da ih primi.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com <<
Carina je oružje i eksploziv prepustila Ministarstvu odbrane. Projekili su bili u kontejnerima označnim da sadrže rakete za vatromet.
Ministar unutrašnjih poslova Paivi Rasanen je rekla u sredu da nije čula za sličan slučaj.
"Naravno, postoji legalan transport oružja (preko Finska), ali u ovom slučaju tovar je označen kao vatrometom", rekla je Rasanen.
Carina i policija vode istragu mogućeg kršenja finskog zakona o izvozu i trgovini oružjem.
Nastavak na Vesti-online.com...





