FR: Uhapšena grupa s Balkana

Izvor: B92, 03.Jun.2014, 18:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

FR: Uhapšena grupa s Balkana

Pariz -- Francuska policija zaplenila je šest kilograma eksploziva, šest automatskih pušaka i veću količinu municije i privela šest osoba poreklom iz bivše Jugoslavije.

Među uhapšenima je i jedan državljanin Srbije. Svi oni su uhapšeni zbog ilegalne trgovine oružjem s Balkana, izvestili su lokalni mediji.

Privedene osobe su zadržane u pritvoru, u okviru preliminarne istrage koja je počela sredinom aprila, rekao je Agenciji Frans pres izvor blizak istrazi.

>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />Operacija hapšenja izvedena je u ponedeljak po podne, kada je osumnjičeni iz Srbije doneo torbu sa oružjem u jednu garažu u severnom francuskom departmanu Sen-Sen Deni.

"To je oružje bilo namenjeno trgovcima u gradovima i kriminalcima", rekao je isti izvor.

Prema njegovim navodima, jedan "kalašnjikov" na crnom tržištu košta između 500 i 1.000 evra.

Policija je tokom pretrage stanova osumnjičenih pronašla i četiri kilograma smole kanabisa, 100 grama kokaina i 5.500 evra gotovog novca.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Francuska: Uhapšena grupa s Balkana

Izvor: Akter, 03.Jun.2014

Francuska policija zaplenila je šest kilograma eksploziva, šest automatskih pušaka i veću količinu municije i privela šest osoba poreklom iz bivše Jugoslavije

Nastavak na Akter...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.