Erdogan će razgovarati telefonski sa Putinom i Zelenskim

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 14.Apr.2022, 11:29

Erdogan će razgovarati telefonski sa Putinom i Zelenskim

Turski predsednik Redžep Tajip Erdogan planira da u narednim danima telefonski razgovara sa predsednicima Rusije i Ukrajine Vladimirom Putinom i Volodimirom Zelenskim o situaciji u Ukrajini, izjavio je danas turski ministar spoljnih poslova >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Mevlut Čavušoglu.

Rekao je da Ankara održava stalne telefonske kontakte sa Rusijom i Ukrajinom, prenosi RIA Novosti pozivajući se na tursku NTV.

Čavušoglu je dodao da se atmosfera na razgovorima Moskve i Kijeva promenila.

„Ali ne gubimo nadu, nastavljamo naše diplomatske napore da organizujemo sastanak lidera, da postignemo održivi prekid vatre", istakao je Čavušoglu.

Ocenio je da će, ako neprijateljstva eskaliraju u narednim danima, postizanje sporazuma o prekidu vatre biti teško.

U Istanbulu je 29. marta održana četvrta runda rusko-ukrajinskih pregovora lisem u lice.
Pogledaj vesti o: Moskva

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Erdogan će razgovarati telefonom sa Putinom i Zelenskim

Izvor: Blic, 14.Apr.2022

Turski predsednik Redžep Tajip Erdogan planira da u narednim danima telefonski razgovara sa predsednicima Rusije i Ukrajine Vladimirom Putinom i Volodimirom Zelenskim o situaciji u Ukrajini, izjavio je danas turski ministar spoljnih poslova Mevlut Čavušoglu.

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.