Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 15.Jan.2023, 22:30
Erdogan: Turska održava odnose sa Putinom
Turski predsednik Redžep Tajip Erdogan poručio je danas da je Turska održavala i sada održava odnose sa ruskim liderom Vladimirom Putinom dok svi sa Zapada "napadaju Rusiju".
Turska je i zvanično više puta poručivala da ne namerava da se pridruži sankcijama Rusiji, podseća agencija RIA Novosti.
"Dok su svi napadali Rusiju, mi nismo. Naprotiv, održavali smo odnose sa predsednikom Putinom >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << na isti način kao i pre", rekao je Erdogan na sastanku sa mladima u Mugli.
Turski lider je podsetio na predlog ruskog lidera da se besplatno šalju hrana i đubrivo zemljama koje su u nevolji, posebno afričkim državama u kojima stanovništvo gladuje ili je na ivici gladi.
Ugovor o žitu, koji su 22. jula potpisali predstavnici Rusije, Turske, Ukrajine i UN , podrazumeva izvoz ukrajinskog žita, hrane i đubriva iz tri crnomorske luke, uključujući Odesu.
Taj ugovor je istekao 18. novembra, ali je podrazumevao automatsko produženje za narednih 120 dana u nedostatku primedbi bilo koje ugovorne strane.
Ovaj ugovor je sastavni deo paket-aranžmana koji, između ostalog, predviđa deblokadu ruskog izvoza hrane i đubriva, ali Moskva upozorava da je upravo to deo koji nije ostvaren u praksi.
U međuvremenu su UN uputile zvanična uveravanja da će Rusiji biti ukinuta postojeća ograničenja.
Pogledaj vesti o: Vladimir Putin
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
ERDOGAN STOJI ČVRSTO IZA SVOJIH REČI: Dok Zapad napada Putina, Turska ZVANIČNO ponavlja svoj stav o Rusiji
Izvor: SrbijaDanas.com, 15.Jan.2023
Turski predsednik Redžep Tajip Erdogan poručio je danas da je Turska održavala i sada održava odnose sa ruskim liderom Vladimirom Putinom dok svi sa Zapada "napadaju Rusiju"...Turska je i zvanično više puta poručivala da ne namerava da se pridruži sankcijama Rusiji, podseća agencija RIA Novosti...-...












