Eksplodirao gasovod, petoro mrtvih

Izvor: BKTV News, 05.Jul.2017, 09:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Eksplodirao gasovod, petoro mrtvih

Usled eksplozije gasovoda na severoistoku Kine, poginulo je najmanje pet osoba, dok je povređeno 89 ljudi, javlja Sinhua.

Kineska agencija dalje prenosi da je ovo drugi incident ovog tipa u prethodnih sedam dana.

Eksplozija se dogodila oko 2.45 casova po lokalnom vremenu u gradu Songjuan u provinciji Džilin, saopštili su zvanicnici.

Sinhua navodi da su radnici popravljali deo gasovoda u kome je cureo gas.

Eksplozija je imala uticaj i na pacijente >> Pročitaj celu vest na sajtu BKTV News << i zaposlene u obližnjoj bolnici, ali nema detalja na koji način.

U toku je akcija spasavanja, a pokrenuta je i istraga o incidentu.

Slična nesreća dogodila se pre četiri dana u jugozapadnoj provinciji Guižu, kada je poginulo osam osoba.

Nastavak na BKTV News...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta BKTV News. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta BKTV News. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.