EU se priprema da proširi listu sankcija Rusiji!

Izvor: BKTV News, 24.Jul.2014, 12:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

EU se priprema da proširi listu sankcija Rusiji!

Ministri inostranih poslova Evropske unije danas će u Briselu proširiti listu ruskih državljana i entiteta kojima će biti zavedene sankcije zbog uloge Moskve u ukrajinskoj krizi, i razgovarati o setu restriktivnih mera, javio je Itar-Tass.


Evropska unija se saglasila da ubrza nametanje >> Pročitaj celu vest na sajtu BKTV News << širih sankcija i razmotri primenu oštrijih mera nakon što je iznad istoka Ukrajine oboren malezijski avion, javio je AFP.

Ministri spoljnih poslova su o tome postigli dogovor u utorak, a saopštili da nisu doneli odluku o jačanju sankcija Rusiji.

Visoka predstavnica EU za spoljnu i bezbednosnu politiku Ketrin Ešton rekla je da je EU odlučila da ubrza pripreme ciljanih mera dogovorenih na prošlonedeljnom samitu.

Kaznene mere će, prema njenim rečima, biti proširene i na pojedince i kompanije povezane “s ruskim poslanicima odgovornim za aneksiju Krima i destabilizaciju istočne Ukrajine”.

Ona je, odgovarajući na pitanje novinara, rekla da ne raspolaže detaljima o imenima sa spiska i precizirala da će lista biti dostupna čim bude kompletirana.

Ešton je najavila da će EU danas predstaviti predloge za dalje delovanje, koji će obuhvatati oblasti pristupa finansijskom tržištu, odbrane, robe civilno-vojne namene i visoke tehnologije, uključujući energetski sektor.


Izvor: tanjug.rs
The post EU se priprema da proširi listu sankcija Rusiji! appeared first on BK Televizija - BKTV News - Telefakt.

Nastavak na BKTV News...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Nemačka: EU bi mogla da uvede ekonomske sankcije Rusiji

Izvor: Press, 24.Jul.2014

Nemački zvaničnik u Briselu takođe rekao da je Berlin pre za to da se sankcije Rusiji vremenski ograniče, jer bi to pružilo mogućnost vraćanja međusobnih odnosa u normalu, rekao je neimenovni izvor iz EU, preneo je Rojters... Ministri inostranih poslova EU će danas po prvi pout razgovarati...

Nastavak na Press...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta BKTV News. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta BKTV News. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.