Dva novinara Rojtersa uhapšena u Mjanmaru

Izvor: RTS, 14.Dec.2017, 00:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dva novinara "Rojtersa" uhapšena u Mjanmaru

Policija u Mjanmaru uhapsila je dva novinara britanske agencije "Rojters" – Va Lonea i Kjav Soe Oa, saopštila je vlada te zemlje.
Kako navodi britanska agencija, novinari su izveštavali o vojnoj akciji protiv pripadnika muslimanske manjine Rohingja u državi Rakajn, zbog čega je skoro 650.000 ljudi napustilo Mjanmar i otišlo u Bangladeš.

U saopštenju Ministarstva informisanja Mjanmara, koje >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << je objavljeno na Fejsbuku, tvrdi se da su novinari nelegalno prikupljali informacije s namerom da ih podele sa stranim medijima.
Ministarstvo je uz saopštenje objavilo i fotografiju na kojoj se vidi da su novinarima stavljene lisice.
Kako se navodi u saopštenju, Va Lone, Kjav Soe Oa i dva policajca suočavaju se sa optužbama na osnovu zakona o službenim tajnama iz britanskog kolonijalnog doba.
Na osnovu tog zakona iz 1923. godine predviđena je maksimalna zatvorska kazna od 14 godina. 
U saopštenju Ministarstva finansija navodi se da su novinari zadržani u pritvoru u policijskoj stanici Jangon.
Novinari britanske agencije nestali su u utorak uveče, nakon što su pozvani da se sastanu sa policijskim zvaničnicima na večeri, podseća Rojters.
Pogledaj vesti o: Facebook

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Uhapšena dva novinara Rojtersa u Mjanmaru

Izvor: Blic, 14.Dec.2017

Policija u Mjanmaru uhapsila je dva novinara britanske agencije Rojters - Va Lonea i Kjav Soe Oa, saopštila je vlada te zemlje...Kako navodi britanska agencija, novinari su izveštavali o vojnoj akciji protiv pripadnika muslimanske manjine Rohingja u državi Rakajn, zbog čega je skoro 650.000 ljudi...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.