Izvor: Press, 13.Nov.2013, 14:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Đukanović: Pred Crnom Gorom su dobre godine!
"Tri naredne godine biće godine intenzivnog ekonomskog razvoja, otvaranje perspektiva za punu zaposlenost i za viši nivo kvaliteta života svih građana Crne Gore", kazao je Ðukanović.
On je, na predizbornom skupu u Petnjici, uoči lokalnih izbora zakazanih za 16. novembar, rekao da je ovo godina u kojoj Crna Gora izlazi iz recesije i ulazi u zonu rasta.
Ðukanović je, kako prenose podgorički mediji, kazao da Crnu Goru očekuje napredak i u evropskim i evroatlanskim integracijama.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Press << />
"Crna Gora je pred vratima punopravnog članstva u NATO i zemlja kandidat koja je otpočela pregovore o prijemu u Evropsku uniju", naveo je on.
Ðukanović je rekao da se DPS uvek zalagala za izgradnju multietničke i multikonfesionalne Crne Gore.
"Naše bogatstvo je što u Crnoj Gori slobodno žive Crnogorci, Srbi, Bošnjaci, Muslimani, Albanci, Hrvati i svi drugi. Da se ne osećaju građanima drugog reda, nego da Crnu Goru doživljavaju kao svoju državnu kuću", kazao je on.
Pogledaj vesti o: NATO skup, NATO
Ðukanović: EU i NATO garant stabilnosti regiona
Izvor: Akter, 13.Nov.2013
Crnogorski premijer Milo Ðukanović kazao je večeras da integracija Crne Gore i regiona u Evropsku uniju, a naročito u NATO, predstavljaju garant razvoja, bezbednosti i ekonomskog prosperiteta regiona








