Izvor: B92, 03.Jun.2010, 13:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Daka: 25 mrtvih u srušenoj zgradi

Daka -- Ukupno 25 tela poginulih ljudi je izvučeno iz ruševina četvorospratne stambene zgrade u Daki, glavnom gradu Bangladeša.

Zgrada se srušila juče, pošto je nepropisno građena na terenu gde je nekada bio kanal, a kasnije je još i doziđivana.

Ruševine stambene višespratnice su pokrile više okolnih udžerica i izazvale smrt ukućana, javile su agencije. Predstavnik vatrogasne jedinice je danas izjavio agenciji AP da je obustavljena dalja potraga za žrtava >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ove nesreće.

Daka je gusto naseljena i ima više od 10 miliona stanovnika, a građevinske firme često grade stambene višespratnice na neodgovarajućem terenu i od nepropisnog materijala, navela je američka agencija.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.