DEBELIM ČEŠKIM VOJNICIMA BESPLATNI LEKOVI ZA MRŠAVLJENJE

Izvor: Kurir, 31.Avg.2011, 16:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

DEBELIM ČEŠKIM VOJNICIMA BESPLATNI LEKOVI ZA MRŠAVLJENJE

PRAG - Vojska Češke saopštila je da će početi besplatno da deli vojnicima lekove za mršavljenje pošto je polovina od 22.000 profesionalnih vojnika debela, a čak 3.500 vojnika mora na lečenje zbog teške gojaznosti.

Češke poreske obveznike lekovi za mršavljenje koji će vojsku vratiti u fizičku formu, koštaće 30 evra mesečno po vojniku.

Stručnjaci upozoravaju da bi Generalštab pre trebalo da natera vojnike da se kreću i vežbaju, a ne da im daje lekove za mršavljenje. >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Taj proces bi, međutim, trebalo da počne od generala.

Ministar odbrane Aleksandar Vondra ne vidi ništa tragično u tome što je svaki drugi vojnik profesionalne vojske gojazan, a svaki sedmi teško gojazan.

"Mogu da se usudim da kažem da je naša vojska bolja od ostalog stanovništva, uključujući političare i novinare. U bazama sam video dosta vitkih i mišićavih vojnika, a jednom godišnje moraju da prođu proveru kondicije", kazao je Vondra.

Načelnik Generalštaba Vlastimil Picek pokušava da reši problem predebelih vojnika oštrijim testovima fizičke sposobnosti za obavljanje službe.

"Ne smatram da bi vojnike trebalo neko da tera da vežbaju. Mislim da to mora da bude pitanje časti svakog vojnika", kazao je Picekov prethodnik na čelu češke vojske, general Jirži Šedivi.

Nastavak na Kurir...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Češki vojnici moraju na dijetu

Izvor: NoviMagazin.rs, 31.Avg.2011

Vojska Češke počeće besplatno da deli vojnicima lekove za mršavljenje pošto je debela polovina od 22.000 profesionalnih vojnika, a 3.500 vojnika mora na lečenje zbog teške gojaznosti.

Nastavak na NoviMagazin.rs...

Česi pomažu svojoj vojsci da smrša

Izvor: B92, 31.Avg.2011

Vojska Češke saopštila je da će početi besplatno da deli vojnicima lekove za mršavljenje pošto je debela polovina od 22.000 profesionalnih vojnika, a 3.500 vojnika mora na lečenje zbog teške gojaznosti...Češke poreske obveznike će lekovi za mršavljenje koji će vojsku vratiti u fizičku...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.