Izvor: B92, 24.Maj.2013, 00:44 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Četvoro mrtvih u oblasti Kavkaza
Moskva -- Policija je u oblasti severnog Kavkaza, ubila dvojicu islamističkih ekstremista, pošto je jedan od njih bacio granatu na grupu policajaca,
Još dvoje ljudi poginulo u razmeni vatre, objavio je Interfaks.
Oba incidenta dogodila su se u pokrajini Dagestan, koja je postala centar nasilja ekstremista, koji žele da uspostave islamsku državu u severnom Kavkazu.
U gradu Hasavjurt, trojica policajaca preneta su u bolnicu, pošto su na njihovu patrolu dvojica >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << muškaraca otvorila vatru, ispalila granatu i pobegla, tokom rutinske provere dokumenata.
Napadači su se zatim sakrili u obližnjoj školi, a ubijeni su kada su se opirali hapšenju, preneo je Rojters.
Tokom incidenta, jedan zaposleni u školi umro je od srčanog udara.
U međuvremenu, u oblasti Gubden, udaljenoj oko 100 kilometara, u pucnjavi su poginuli jedan ekstremista i jedan policajac.
Prema mišljenju organizacija za zaštitu ljudskih prava, nasilje u većinski muslimanskom severnom Kavkazu rezultat je religijskih sukoba, ali i nezadovoljstva zbog korupcije.









