Četiri osobe poginule u eksploziji baruta u Rusiji

Izvor: Blic, 06.Apr.2011, 21:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Četiri osobe poginule u eksploziji baruta u Rusiji

MOSKVA - U eksploziji baruta na centralnom skladištu za čuvanje i uništavanje municije u Lipeckoj oblasti u Rusiji četiri osobe su poginule, izjavio je danas ruskoj agenciji RIA Novosti predstavnik Ministarstva odbrane Igor Konašenkov.

Eksplozija se desila jutros, a Istražni komitet Rusije saopštio je ranije da su poginule tri zene - građanska lica na službi u vojsci, kao i da ima dvoje ranjenih.

Prema navodima agencije, eksploziju je izazvao tehnički >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << kvar u centralnoj bazi za čuvanje i uništavanje municije "Kazinka" u Lipeckoj oblasti, na mestu pakovanja kutija sa barutom.

Itar-Tas s navodi da je eksplodiralo pakovanje sa 40 kilograma baruta.

Prema navodima državne agencije, pokrenuta je istraga i na mestu događaja su službenici vojnog tužilaštva i stručnjaci regionalne uprave MInistarstva za vanredne situacije.

Povezane vesti: Ruski vehabija napadač na aerodrom u Moskvi Vladikavkaz: U eksploziji na pijaci ubijeno 16, ranjeno 99 osoba Serija podmetnutih eksplozija u ruskoj hidroelektrani Preminula 40. žrtva samoubilačkih napada u Moskvi

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Eksplozija u ruskoj bazi

Izvor: RTV Pink, 06.Apr.2011

Četiri osobe poginule u eksploziji baruta. . . U eksploziji baruta na centralnom skladištu za čuvanje i uništavanje municije u Lipeckoj oblasti u Rusiji četiri osobe su poginule, izjavio je danas ruskoj agenciji RIA Novosti predstavnik Ministarstva odbrane Igor Konašenkov. .

Nastavak na RTV Pink...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.