Čaves nastavlja da nacionalizuje kompanije

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 22.Maj.2009, 14:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Čaves nastavlja da nacionalizuje kompanije

KARAKAS - Predsednik Venecuele Ugo Čaves je, nastavljajući nacionalizaciju privrede, naložio da u državno vlasništvo pređe i nekoliko manjih kompanija u sektoru gvožđa i keramike, objavili su tamošnji mediji.

Čaves, koji je već izvršio nacionalizaciju većine velikih industrija u Venecueli, u četvrtak je među firmama koje će preći u državne ruke pomenuo proizvođače briketa od gvožđa "Orinoko ajron" i "Matesi", preneo je Rojters.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine <<
Nekoliko preduzeća predviđenih za nacionalizaciju je već duže vreme u sporu sa radnicima oko uslova rada.

Zvanični Karakas postepeno smanjuje obim privatnog sektora u zemlji putem preuzimanja velikih kompanija u sektoru nafte, električne energije i čelika tokom poslednje dve godine, u sklopu čega je već nacionalizovana najveća venecuelanska čeličana, "Sidor".

Poslednjih nedelja predsednik Čaves je napore za preuzimanje usmerio prema manjim naftnim firmama i lokalnoj filijali američkog giganta prehrambene industrije, "Kardžila".

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.