Čaves: Neka se Obama bavi svojom nacijom

Izvor: Press, 09.Nov.2012, 21:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Čaves: Neka se Obama bavi svojom nacijom

Predsednik Venecuele Ugo Čaves poručio je danas, ponovo izabranom američkom predsedniku Baraku Obami da se kloni mešanja u međunarodne sukobe i da se usredsredi na rešavanje unutrašnjih problema

"Obama bi trebalo da se bavi najpre sopstvenom nacijom, koja ima mnogo ekonomskih i socijalnih problema. To je podeljena, socijalno razlomljena zemlja, u kojoj superelita eksploatiše narod", rekao je Čaves u prvom javnom komentaru posle Obamine pobede.

"Trebalo bi da >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << se posveti vođenju sopstvene zemlje i zaboravi ideju da vrši podele i invazije na druge zemlje", dodao je Čaves. On nije krio razočaranje Obamom, optuživši ga da vodi istu agresivnu spoljnu politiku kao i njegov prethodnik Džordž Buš, preneo je Rojters.

Nastavak na Press...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Press. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Press. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.