Brazil osvojio Kopa Amerika

Izvor: OkRadio.rs, 08.Jul.2019, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbalska reprezentacija Brazila osvojila je Kopa Amerika, deveti put u istoriji, pošto je sinoć u finalu savladala Peru 3:1 (2:1). Na čuvenoj „Marakani” u centru pažnje bio je Gabrijel Žezus, asistent kod gola Evertona u 15. minutu, strelac u 45+3. minutu, a zatim je i isključen u 70. minutu.   U strelce se upisao i Rišarlison u 90. minutu iz penala, dok je jedini pogodak za Peru postigao Paolo Gerero, takođe sa bele tačke, u 44. minutu.   Brazil je peti put bio domaćin kontinentalnog šampionata i svaki put je osvojio trofej. Ovaj trijumf je prvi posle 12 godina za selekciju selektora Titea, a ostvaren...