Brazil: Ubijeni u pokušaju bekstva

Izvor: B92, 11.Okt.2013, 00:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Brazil: Ubijeni u pokušaju bekstva

Sao Paolo -- Devetorica zatvorenika poginuli su u sukobima koji su izbili pri pokušaja bekstva iz zatvora na severoistoku Brazila, saopštile su vlasti.

Nasilje je izbilo tokom noći u severoistočnoj državi Maranao, u zatvoru Sao Luis, u kom se nalazi oko 6.000 zatvorenika, javio je AFP.

Šef službi bezbednosti Aluisio Mendes rekao je za brazilske medije da je nasilje izbilo kada se oko 60 zatvorenika iz zavađenih grupa sukobilo dok su pokušavali da pobegnu iz zatvora.

Mendes je kazao da su se zatim zatvorenici opirali vlastima koje su naštojale da ponovo uspostave red i mir i vrate ih u ćelije.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.