Bosanski džihadista dobio doživotnu u Austriji

Izvor: Vesti-online.com, 30.Sep.2016, 08:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bosanski džihadista dobio doživotnu u Austriji

Alen Rizvanović, poreklom iz Bosne, koji je 20. juna 2015. godine svojim džipom usmrtio tri osobe i povredio pedesetak ljudi u centru Graca, osuđen je u četvrtak uveče na doživotnu zatvorsku kaznu.

Porota Krivičnog suda u Gracu je jednoglasno ocenila da je kriv za ubistvo tri osobe i 108-struki pokušaj ubistva.

Takođe su došli do zaključka da je on uračunljiv, iako je dva od tri psihijatra tvrdilo da je neuračunljiv, ali su konstatovali da treba da bude smešten >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << u ustanovu za psihički obolele prestupnike.

Centralno pitanje za porotu je bilo da li je Rizvanović uračunljiv, pošto se, kako je konstatovao tužilac Rudolf Fauler, ne može pobiti da je on sa 80 kilometara na sat ujurio u pešačku zonu.

Rizvanović je tokom svog zločina ubio jednog 28-ogodišnjaka, jednog četvorogodišnjeg dečaka i jednu 53-ogodišnju ženu, a više od 50 lica povredio.

Tri psihijatra su saslušana, od kojih su dva rekla da Rizvanović pati od "paranoidne šizofrenije", ali je jedan kazao da je bio uračunljiv, međutim, da je i dalje veoma opasna osoba, koja je dobro znala šta čini i da je sve planirao.

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.