Bombaški napadi u izbegličkom kampu, 32 mrtvih

Izvor: Mondo, 02.Maj.2017, 13:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bombaški napadi u izbegličkom kampu, 32 mrtvih

Najmanje 32 osobe su danas ubijeno u napadu Islamske države u blizini izbegličkog kampa na sirijskoj strani granice sa Irakom, objavila je sirijska Opservatorija za ljudska prava.

Foto: Thiqa News via AP

"Najmanje pet bombaša-samoubica su se razneli ispred i unutar kampa u kom se nalaze iračke izbeglice i raseljeni Sirijci u provinciji Hasakeh", rekao je šef sirijske Opservatorije Rami Abdel Rahman.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << />
Potom su izbili sukobi između Islamske države i članova Demokratskih snaga Sirije, koju čini alijansa kurdskih i arapskih boraca.

Napad na izbegličku kolonu, najmanje 100 mrtvih!

Kako prenosi AFP, i među njima ima žrtava, a najmanje 30 ljudi je ranjeno.

Strahuje se da bi broj žrtava mogao da raste s obzirom da su neki ranjeni u kritičnom stanju.

----------------------------------

Aplikacija MONDA ponovo na Google Play Store! PREUZMITE JE!

Nastavak na Mondo...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.