Izvor: Blic, 10.Okt.2000, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bili smo prinuđeni da kružimo svetom

Bili smo prinuđeni da kružimo svetom

BEOGRAD - Fudbalska reprezentacija Jugoslavije igraće 15. novembra u Bukureštu prijateljski meč sa selekcijom Rumunije. Utakmica, koja je zakazana letos, bila je pod znakom pitanja, jer je FIFA predlagala da se odloženi kvalifikacioni susret za SP 2002. sa Rusijom igra upravo 15. novembra. Međutim, Rusi su i zvanično obavestili FIFA da im taj termin ne odgovara, tako da će plavi iskoristiti pauzu za put u Bukurešt.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic <<
- Biće još prijateljskih mečeva. Izmenjene okolnosti učiniće da buduće igramo i u Francuskoj, Engleskoj, Italiji... Sa Englezima smo dva puta ugovarali susret i oba puta je odlagan zbog nefudbalskih stvari. Bili smo prinuđeni da kružimo svetom u potrazi za protivnikom - rekao je Branko Bulatović, generalni sekretar Fudbalskog saveza Jugoslavije.

U proteklih nekoliko godina od evropskih reprezentacija u Beogradu su prijateljske mečeve igrale samo ruska, švajcarska i rumunska, dok su plavi bili ugošćeni u Izraelu, Grčkoj, Švajcarskoj, Makedoniji, Severnoj Irskoj. Reprezentativci su zatim bili prinuđeni da putuju u Kinu, Hongkong, Južnu Koreju...

Ž. B. Bogićević u Ljubljani

Selektor Ilija Petković minulog vikenda gledao je u Cirihu duel između Švajcarske i Farskih Ostrva - 5:1 (protivnici plavih u grupi 1), a zatim je otputovao u Moskvu gde u sredu igraju Rusija i Luksemburg.

Utakmicu Slovenija - Švajcarska, koja se igra u sredu u Ljubljani, 'pokriće' Vladislav Bogićević, trener fudbalske reprezentacije. Ž. B. Remi omladinaca

Omladinska reprezentacija Jugoslavije, koja se nalazi u Švedskoj na kvalifikacionom turniru za Evropsko prvenstvo 2001. godine, u prvoj utakmici igrala je nerešeno sa Škotskom 2:2. Švedska i Škotska su takođe remizirali 4:4, tako da je plavima za prvo mesto u grupi potrebna pobeda nad domaćinima. Utakmica se igra u utorak.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.