Berluskoni: Nema prevremenih izbora

Izvor: B92, 06.Avg.2011, 19:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Berluskoni: Nema prevremenih izbora

Rim -- Italijanski premijer Silvio Berluskoni kategorički je odbacio mogućnost sazivanja prevremenih izbora 2012. godine.

"Apsolutno nije bilo govora o tome ni u jednom trenutku", rekao je Berluskoni, prenosi agencija Ansa.

Berluskonijeva konzervativna vlada oslabljena je unutrašnjim sporenjima, dok je levičarska opozicija pozvala vladu da povrati poverenje i finansijsku sposobnost zemlje.

Opšti izbori trebalo bi da budu održani 2013. godine, prenosi >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Rojters.

Sazivanje prevremenih izbora nikada nije bila opcija, izjavio je Berluskoni.

Nastavlja se problem sa imigrantima

Italijanska policija presrela je grupu od 56 ilegalnih imigranata u blizini grada Leče, na jugu zemlje, a među njima sedmoro Pakistanaca, koji su privedeni.

Preostalih 49 imigranata azijskog porekla policijske snage su autobusom prevezle do prihvatnog centra u Otrantu, prenela je italijanska agencija Ansa.

Imigranti su stigli do obala Italjie u velikom metalnom čamcu, a njihovo zdravstveno stanje je relativno dobro.

Italija je suočena sa velikim problemom ilegalnih imigranata, pri čemu je od januara u tu zemlju pristiglo oko 20.000 njih, i to uglavnom preko najjužnijeg ostrva Lampeduze.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.