Basurin: Borbene operacije u Donjecku završene

Izvor: Blic, 19.Feb.2015, 22:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Basurin: Borbene operacije u Donjecku završene

Borbene operacije u Narodnoj Republici Donjeck (DPR) praktično su završene, rekao je portparol republičkog Ministarstva odbrane Eduard Basurin.

"U celini gledano, situacija duž linije sukoba polako se stabilizuje", rekao je Basurin.

On je dodao da jedinice DPR striktno poštuju primirje i da ne nasedaju na sporadične provokacije ukrajinskih vojnika.

Basurin je rekao da su proruske snage oslobodile sva naselja oko Debaljceva, te da su u toku akcije blokade >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << "subverzivnih neprijateljskih grupa" u predgrađima.

Bela kuća saopštila je večeras da je "duboko zabrinuta" izveštajima o sukobima na istoku Ukrajine, uprkos dogovorenom primirju.

Portparol Bele kuće Erik Šulc rekao je da Moskva i druge strane potpisnice sporazuma u Minsku moraju da se pridržavaju dogovorenog.

"Ono što je dogovoreno prošle sedmice nije šoping lista", rekao je Šulc.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.