Izvor: Blic, 02.Dec.2011, 03:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ban Ki Mun najavio promene osoblja u UN
Generalni sekretar UN Ban Ki Mun izjavio je da je pokrenuo promene u osoblju UN za svoj drugi mandat, tako da će najmanje 13 njegovih zamenika i pomoćnika izgubiti položaje ili otići na druge funkcije.
Ban Ki Mun je u junu ponovo izabran u drugom petogodišnjem mandatu i tada je najavio da će sprovesti promene u svojoj ekipi, a te promene treba da stupe na snagu 1. januara 2012. godine.
Njegov šef kabineta V. J. Nambijar je rekao na konferenciji za novinare da >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << će 13 zamenika i pomoćnika generalnog sekretara UN napustiti svoje funkcije od naredne godine.
Među njima su zamenik za politička pitanja, Amerikanac Lin Pasko, zamenik za informisanje, Japanac Kijo Akasaka, kao i pomoćnik za ekonomska i socijalna pitanja, Kinez Ša Žukang.
Nambijar je rekao da će biti promena i u sekretarijatu Generalne skupštine UN u odsecima za razoružavanje, za pitanje Afrike i Evrope.
Očekuje se da će biti promena i u Programu UN za razvoj i u Svetskom fondu za stanovništvo.




