BUGARSKA POLICIJA DOAKALA KRADLJIVCIMA TREŠANJA

Izvor: Kurir, 25.Jun.2011, 16:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

BUGARSKA POLICIJA DOAKALA KRADLJIVCIMA TREŠANJA

KONJAVO - Bugarske snage sa naočarima za gledanje u mraku i puškama najverovatnije su u noći između petka i subote uspele da dobiju odlučujuću bitku u ovogodišnjoj žetvi trešanja protiv kradljivaca tog voća, koji već godinama zadaju brige uzgajivačima i vlastima.

Lopovi već duži niz godina bez mnogo muke noću upadaju u voćnjake s trešnjama i uspevaju da odnesu znatan deo letine, ali su ove godine policija i graničari objavili rat kradljivcima trešanja. Lopovi bi sledećeg >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << dana prodavali "ulov" na lokalnim pijacama, dolazeći tako do lakog novca, a uzgajivači nisu uspevali da im stanu na put.

Pre dve godine je čak jedan uzgajivač ubijen kada je pokušao da spreči lopove da pokradu njegove trešnje. Kasnije je u vezi s tim slučajem devet lopova uhapšeno i osuđeno na 99 godina zatvora, ali se trenutno nalaze na slobodi dok traje žalbeni postupak na presudu. Oni su priznali da su tog uzgajivača pretukli na smrt štapovima i motkama.

Taj slučaj je izazvao bes lokalnog stanovništva u tom regionu i podstakao vlasti da ove godine sprovedu akciju da zaštite letinu uzgajivača trešanja. U ovoj sezoni, policija je uspela da uhvati nekoliko lopova s bogatim plenom trešanja u siromašnom zapadnom regionu, poznatom kao bugarski trešnjik, a farmeri su izrazili optimizam.

Silvija Hristova, čija se porodica bavi uzgojem trešanja i sve prihode ostvaruje njihovom prodajom, navela je da je njihov prihod ovog proleća uspeo da ostane siguran od lopova, zbog čega

Nastavak na Kurir...



Povezane vesti

Bugarska policija ulovila kradljivce trešanja

Izvor: Glas javnosti, 26.Jun.2011, 07:03

KONJAVO - Bugarske snage sa naočarima za gledanje u mraku i puškama najverovatnije su u noći između petka i subote uspele da dobiju odlučujuću bitku u ovogodišnjoj žetvi trešanja protiv kradljivaca tog voća, koji već godinama zadaju brige uzgajivačima i vlastima...Lopovi već duži niz godina...

Nastavak na Glas javnosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.