Izvor: Kurir, 09.Sep.2010, 16:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
BRITANSKI MUSLIMANI 11. SEPTEMBRA PALE ZASTAVU SAD
LONDON - Britanski muslimanski aktivisti planiraju da 11. septembra zapale zastavu SAD ispred ambasade te zemlje u znak protesta zbog namere pastora male evangelističke crkve na Floridi Terija Džonsa da istoga dana obeleži godišnjicu terorističkih napada na SAD spaljivanjem Kurana, izjavio je tvrdokorni islamista Andžem Čudari.
Čudari je rekao Rojtersu da očekuje da će grupe muslimana zapaliti američku zastavu u SAD, Belgiji, Irskoj, Libanu i Indoneziji, u znak protesta protiv, >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << kako je rekao, američke okupacije muslimanske zemlje. "Pozvali smo ljude da zapale američku zastavu, tako da, umesto da budu poniženi ili zastrašeni, obeleže ovaj dan kao dan sećanja na žrtve palim na muslimanskoj zemlji", rekao je on.
Prema njegovim rečima, vreme paljenja američke zastave u Londonu još nije utvrđeno, dok je na vebsajtu RevolutionMuslim.com navedeno da će se to dogoditi u 13 časova po lokalnom vremenu.
Čudari, koga kritičari optužuju da radi na radikalizovanju mladih muslimana, istakao je da je dan napada na Njujork i Vašington, izvedenog 2001. godine, postao simbol "sukoba između islama i neprijatelja muslimana, koje danas predstavlja američki režim i manifestuje se njihovom okupacijom muslimanske zemlje".
On je dodao da nijedan musliman na svetu ne bi nikada zapalio Bibliju ili jevrejsku svetu knjigu Toru jer veruje da one sadrže Božje reči, dok je zastava odgovarajuća meta.
Čudari je bio vođa islamističke grupe Islam4UK, koja je zabranjena januara ove godine na osnovu antiterorističkog zakona. On je pripadnik ultrakonzervativnog salafističkog islama, koji je pod uticajem vehabističke škole i zalaže se za uspostavljanje islamskog zakona u celom svetu.
















