Izvor: Kurir, 04.Jul.2011, 16:23 (ažurirano 02.Apr.2020.)
BIVŠI KANCELAR ŠISEL NAJLENJI MEĐU POSLANICIMA
BEČ - Bivši austrijski kancelar Volfgang Šisel uvrstio se među najlenje poslanike u austrijskom parlamentu, tvrde mediji u toj državi.
Šisel, koji je poznat kao dobar govornik, od oktobra 2008. je na 109 sednica za govornicu izašao samo 19 puta. Manje od njega govorio je samo poslanik Slobodarske partije Rupert Dopler, koji je, međutim, podneo 180 upita i amandmana.
Šisel je u protekle dve i po godine podneo samo četiri amandmana na zakone i uputio dva usmena i dva >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << pismena upita, i to u vezi s kamenovanjem u Iranu.
Među lenjim poslanicima je i Vilhelm Habercetl iz redova Socijaldemokratske partije (SPO), nekadašnji šef železničkog sindikata, koji je svega 24 puta bio za govornicom, i ujedno podneo samo jedan uput.
Što se tiče hiperaktivnih poslanika, na prvom mestu je predstavnik Saveza za budućnost Austrije Gerald Gros, koji je čak 112 puta izašao za govornicu. Na drugom mestu je Johan Majer iz SPO, inače predsednik grupe prijateljstva Austrija-Srbija, koji je već godinama među najvrednijim poslanicima.




