Izvor: Mondo, 27.Sep.2017, 10:21 (ažurirano 02.Apr.2020.)
BEZ MILOSTI: Osveta za ubistvo ruskog generala
Rusko ministarstvo odbrane saopštilo je danas da je u specijalnoj operaciji u provinciji Idlib ubijeno pet komandanata Nusra fronta i 32 ekstremista.
Foto: Screenshot/Youtube
Rusi su odmazdu izvršili nad odgovornima za nedavni teroristički napad na rusku vojnu policiju u Siriji.
Ubistvo ruskog generala
Pojačana reakcija ruskih snaga usledila je nakon ubistva generala ruskih oružanih snaga Valerija Asapova, koji je poginuo tokom sukoba >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << sa ISIS nedaleko od grada Deir ez-Zora"- "General Asapov je poginio od eksplozije granate tokom artiljerijskog napada islamista", saopšteno je u nedelju iz ruskog Ministarstva odbrane. U saopštenju je navedeno da je general Asapov bio savetnik sirijskim vladinim snagama.
"Posle terorističkog napada 18. septembra na rusku vojnu policiju u provinciji Hama čitav obaveštajni sistem ruskog ministarstva odbrane u Siriji angažovan da istraži i uništi komandante", rekao je portparol Igor Konašenkov, prenosi Tass.
Islamisti ubili ruskog generala! (FOTO)
Ruske snage izvele su precizan raketni udar na mesto sastanka komandanata Džabhat al-Nusra, a među likvidiranima su šef južnog sektora provincije Idlib, emir za finansijska pitaja, savetnik vojnog ministra, pomoćnik duhovnog lidera kao i šerijatski sudija.
U operaciji su uništena su i skladišta municije i eksploziva, kao i šest kamiona sa naoružanjem velikog kalibra.
Ruski strateški bombarderi gađali su krstarećim raketama komandne centre terorističkih grupa, zone sa velikom koncentracijom ekstremista i njihova skladišta oružje i municije u Siriji, saopštiio je Konašenkov.
Izvor: Youtube
Bombarderi su poleteli sa aerodroma Engels u Rusiji i leteli preko Irana i Iraka, a ispalili su krstareće rakete "Kh-101" na najvažnije položaje tzv. Islamske države i Al Nusra fronta u provincijama Deir ez-Zor i Idlib, prenosi Tass.





