Izvor: Blic, 13.Jun.2016, 15:24 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Austrija je za nacionalne mere prema migrantima
Austrija, kada se radi o migrantima, mora preduzeti svoje nacionalne mere kako bi sprečila preopterećenje, istakao je danas ministar inostranih poslova Austrije Sebastijan Kurc u razgovoru sa šeficom evropske diplomatije Federiki Mogerini.
On je podvukao da propuštanje migranata ne može da funkcioniše i da je to i zajednički stav na nivou EU, navodi se u saopštenju.
Kurc i Mogerini razgovarali su u Beču na marginama obeležavanja 20 godina od Sporazuma za zabranu >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << nuklearnih testova (CTBT).
Kurc je, kako se navodi u saopštenju, naglasio da se Austrija zalaže za evropsko rešenje, i da zbog toga zahteva otvorenu debatu, posebno onu o vraćanju lica koja nemaju šanse na azil sa "hotspotova na ostrvima", pre nego što bi nastavili put ka centralnoj Evropi.
On je zatražio i da se izvrši veći pritisak na zemlje porekla.
Mogerini je izrazila uverenje da sistem, kakav je danas, ne funkcioniše i istakla da Evropska komisija s tim u vezi već deluje.
Kurc je sa Mogerini, kako je saopšteno, razgovarao i o svom predlogu da se ilegalna migracija zaustavi stvaranjem legalnih puteva - kroz programe pomoći na licu mesta, kao i selekciju imigranata.
Sastanak Federike Mogerini i Sebastijana Kurca
Izvor: Beta Video, 13.Jun.2016
BEČ - Austrijski ministar spoljnih poslova Sebastijan Kurc sastao se danas sa visokom predstavnicom EU za spoljnu politiku i bezbednost Federikom Mogerini prilikom njene zvanicne posete Austriji. Oni su razgovarali o merama koje Austrija mora da preduzme kako bi sprečila preopterećenje migrantima....
Kliknite na sliku da bi video krenuo.
Realizovano uz pomoć www.beta-video.tv






