Izvor: Vesti-online.com, 11.Avg.2015, 11:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Austrija: Azilanti spavaju na podu autobusa

Situacija u Trajskirhenu, kraj Beča, gde se nalazi prihvatni centar za azilante, veoma je teška, a vlasti novopridošle azilante, odnedavno, smeštaju u autobuse.

Sada se nedaleko odatle nalazi 11 autobusa koji služe kao svojevrsne "čekaonice" za nove izbeglice.

Prema pisanju "Standarda", izbeglice moraju da provedu u autobusima vreme do prvog ispitivanja i zdravstvenog pregleda.

Svakodnevno u autobuse se smešta više desetina azilanata, među kojima su >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << i porodice sa decom.

Veliki broj njih spava ispred autobusa na zemlji pod vedrim nebom ili na podu u autobusima.

Pravno gledano takvo zadržavanje je moguće do 48 sati, ali poznavaoci prilika u Trajskirhenu ističu da se taj rok ne poštuje i to pre svega vikendom.

Ministarstvo unutrašnjih poslova to negira.

Azilanti u autobusima dobijaju jedan "lanč paket" dnevno, kao i jednu flašu mineralne vode, dok pakete sa sredstvima za higijenu ne dobijaju.

Prema insajderskim informacijama, u autobusima ima i beba, a policija je zabranila radnicima prihvatnog centra, koji su želeli da pomognu, da dostavljaju pelene, kao i creva preko kojeg bi azilante u autobusima snabdevali svežom pijaćom vodom.

Ministarstvo unutrašnih poslova ističe da su vlasti zainteresovane za što brži dalji transport azilanata.

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.