Amerikanci znali da su braća El Bakraui teroristi?

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 25.Mar.2016, 09:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Amerikanci znali da su braća El Bakraui teroristi?

Braća Ibrahim i Halid El Bakraui, koja su osumnjičena za samoubilačke napade na briselskom aerodromu i metrou, poznata su američkim zvaničnima od ranije i nalazila se u bazama podataka SAD o teroristima, prenela je televizijska mreža NBC.

Dvojica neimenovanih američkih zvaničnika tvrde da su braća Bakraui navedeni u američkim bazama podataka kao "potencijalne terorističke pretnje" bez preciziranja u kojoj od mnogih baza o teroristima su se oni nalazili, naveo je juče >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << NBC.

Pre napada u Briselu, belgijska braća imala su obimne dosijee sa krivičnim osudama za krađe automobila, pljačke i pucanje na policajce, preneo je AFP.

Ibrahim el Bakraui, prošle godine je dva puta deportovan iz Turske, čije vlasti su svoje evropske kolege upozorile na svoje sumnje da se radi o islamističkom borcu.

Turski predsednik Redžep Tajip Erdogan izjavio je u sredu da je jedan od briselskih napadača uhvaćen u Turskoj u junu prošle godine, ali da je deportovan u Belgiju na njegov zahtev.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

NBC: SAD znale da su braća El Bakraui teroristi

Izvor: Nezavisne Novine, 25.Mar.2016

NJUJORK - Braća Ibrahim i Halid El Bakraui, koji su osumnjičeni za samoubilačke napade na briselskom aerodromu i metrou, poznata su američkim zvaničnima od ranije...Kako je prenijela televizijska mreža NBC oni se nalazila u bazama podataka SAD o teroristima,..Dvojica neimenovanih američkih zvaničnika...

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.