Ahmedinedžadov auto prodat za 2,5 miliona dolara

Izvor: Glas javnosti, 03.Mar.2011, 07:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ahmedinedžadov auto prodat za 2,5 miliona dolara

TEHERAN - Automobil iranskog predsednika Mahmuda Ahmedinedžada, star 34 godine, prodat je za 2,5 miliona dolara.

Aukcija je organizovana kako bi se sakupio novac za projekat izgradnje jeftinih stanova.

U agencijskoj vesti se ne navodi ime kupca, već samo da je advokat pojedinca koji je kupio auto izjavio da njegov klijent planira da sagradi muzej i u njemu izloži vozilo.

Ahmedinedžadov auto je beli "pežo" iz 1977. u kojem je viđan u vreme dok je bio gradonačelnik >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << Teherana, ali se retko vozio u njemu od 2005. kad je izabran za predsednika zemlje.

Da je prodavan na tržištu starih automobila, "pežo" bi verovatno dostigao cenu od 2.000 dolara.

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.