Izvor: Kurir, 10.Jul.2010, 15:48 (ažurirano 02.Apr.2020.)
ALBANIJA UNIŠTILA NA HILJADE TONA MUNICIJE
TIRANA - U Albaniji je u prvoj polovini godine uništeno više od 8.000 tona zastarele municije koja ne odgovara NATO standardima. Taj opasan i obiman posao počeo je prošle godine kada se zemlja oslobodila 6.500 tona municije raznih kalibara.
Demontiranje zastarele municije obavljaju posebne ekipe na poligonima i u nekoliko specijalizovanih fabrika u Albaniji. Prema rečima ministra odbrane Arbena Imamija, Albanija još raspolaže >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << sa oko 90.000 tona stare municije, koja ne odgovara NATO standardima, prenose agencije.
Uništavanje treba da se završi do 2013. godine, a koštaće oko 35 miliona evra koji su uglavnom obezbeđeni iz donacija.
To silno naoružanje uvezeno je još u vreme režima Envera Hodže, koji je širom zemlje gradio betonske bunkere i spremao se za odbranu od spoljnih neprijatelja. Albanija je prošle godine primljena u NATO i sada mora da svoje naoružanje prilagodi standardima Alijanse.


















