Izvor: B92, 05.Nov.2012, 01:48 (ažurirano 02.Apr.2020.)
20 ljudi ubijeno u kampu u Damasku
Aman -- Sirijska vojska granatirala je pobunjeničke pozicije u palestinskom izbegličkom kampu na obodu Damaska i ubila 20 ljudi, saopštile su opozicione grupe.
Izbeglički kamp Jarmuk nalazi se na južnom ulazu u Damask i bio je poprište poslednje bitke između snaga lojalnih sirijskom predsedniku Bašaru el-Asadu i pobunjenika.
"Jarmuk je gusto naseljena oblast i njegovo granatiranje se uvek završi humanitarnom katastrofom. Sada je ubijeno 20 ljudi, uključujući i lekare >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << koji su pokušavali da pomognu ranjenima na ulicama, a više desetina je ranjeno", rekao je opozicioni aktivista Muhamad al-Hur.
U Siriji se nalazi pola miliona palestinskih izbeglica, većinom potomaka onih koji su napustili svoje kuće za vreme i posle osnivanja Izraela 1948. godine, preneo je Rojters.
Britanska agencija navodi da su se Asad i njegov otac, pokojni predsednik Hafez el-Asad, uvek predstavljali kao junaci palestinske borbe, sponzorišući nekoliko gerilskih grupa.
Međutim, ustanak u Siriji podelio je Palestince u odnosu prema toj zemlji, jer neki podržavaju borbu protiv Asada, dok drugi podržavaju sirijskog predsednika.
Sukobi u palestinskom kampu kod Damaska, 20 mrtvih
Izvor: Blic, 05.Nov.2012
Sirijska vojska granatirala je pobunjeničke pozicije u palestinskom izbegličkom kampu na obodu Damaska i ubila 20 ljudi, saopštile su opozicione grupe...Izbeglički kamp Jarmuk nalazi se na južnom ulazu u Damask i bio je poprište poslednje bitke između snaga lokajnih sirijskom predsedniku Bašaru...





